ВІРИТИ В КРАЩЕ, ЧЕКАТИ ГІРШОГО

На сьогоднішній день надходить багато скарг від жителів міста щодо високого тарифу на централізоване теплопостачання. Проте ніхто не цікавиться тим, як зросли ціни на енергоносії, адже їх складова є основою тарифу.

Вже 8 років поспіль тарифи на теплопостачання для всіх категорій споживачів встановлює держава через Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – НКРЕКП.

Постійне зростання тарифів відбувається через регулярне стрімке підвищення цін на енергоносії, на які, на жаль, теплопостачальні підприємства, в тому числі і КП «Славутське ЖКО», вплинути не можуть, адже для монополістів енергетичного ринку їх також встановлює держава. Ринок енергоносіїв дуже впливає на вартість послуг, бо тариф з централізованого опалення на 91% складається з витрат на споживання енергоносіїв (85% – природний газ, 6% – електроенергія).

З 1 липня 2016 року тарифи на централізоване теплопостачання та гарячу воду в Україні зросли більш, ніж удвічі. Головною причиною зростання тарифів є рішення уряду про введення єдиної ціни на газ, яку він встановив у сумі 6 879 грн/тис. м³. Для порівняння: у минулому році вартість газу для населення в розрахунковому тарифі була закладена в розмірі 2994,30 грн./ тис. м³. Тому і питань щодо тарифів у громадян тоді не виникало.

Так само й електроенергія: в попередньому тарифі 1 кВт/год коштував 1,67 грн., з 01.02.2017 року – 2,44 грн за кВт/год.

Виходить, що за один рік ціну на природний газ для комунального підприємства підвищили майже у два з половиною рази, на світло – у півтора.

Переглядати тарифи у бік їх зменшення можна було б за умови стабільної ціни на енергоносії.

Найгірше те, що у цій ситуації держава вводить в оману людей, робить крайніми комунальні підприємства та міську владу.

Прес-служба Славутського МВК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *