ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ

Доволі часто громадяни міста, які проживають в багатоквартирних житлових будинках, звертаються до виконавчого комітету Славутської міської ради з проханням надати дозвіл на встановлення приладів індивідуального опалення та відключення від мереж центрального опалення. Відповідно до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж

централізованого опалення та постачання гарячої води при
відмові споживачів від централізованого теплопостачання» від 22.11.2005             N 4 (далі Порядок) із змінами та доповненнями, перехід на індивідуальне опалення дозволяється лише при повному відключенні будинку від мережі тепло забезпечення при відмові споживачів від централізованого теплопостачання з улаштуванням автономного або індивідуального опалення.

Міські ради не можуть змінювати, відміняти нормативні акти прийняті вищими державними органами!

Для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення його власники повинні звернутися до постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань по відключенню від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (далі – Комісія) з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (далі – ЦО і ГВП).

У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власники будинку зазначають причини відключення.

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

На сьогоднішній день чинним законодавством України не передбачено порядку відключення окремих квартир від систем централізованого теплопостачання.

Згідно п. 2.2.3 Порядку, якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення,   Комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.

Славутська міська рада неодноразово зверталася до відповідних органів державної влади з проханням внести до діючого законодавства та надати дозвіл споживачам вільно обирати спосіб опалення свого помешкання. Проте, ситуація залишається незмінною і Славутська міська рада, як і будь який інший орган  місцевого самоврядування, зобов’язана дотримуватися нормативно-правових актів, що діють на території України.

Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження, благоустрою та громадського порядку