Vivat Славутська дитяча школа мистецтв! Vivat таланти!

12 травня у міському Палаці культури святкували поважний ювілей – Славутській дитячій школі мистецтв виповнилося 60 років.

Як зазначив один з гостей, для людини 60 років – це прожите життя, а для такого закладу – це далеко не кінець, а щабель розвитку, пора розквіту та плідної роботи.

Багатою та різнобарвною є історія  Славутської ДШМ, початки якої сягають 1957 року. Починати будь-яку важливу, а тим паче мистецьку справу завжди важко. Але це вдалося під вмілим керівництвом Олександри Олексіївни Коршунової. Саме вона закладала перші фундаментальні цеглини у музичній освіті нашого міста.

З 1960 року естафету керівництва переймає Валентина Іванівна Шимко, яка зробила все для того, аби з кожним роком збільшувалася кількість учнів, приходили працювати молоді талановиті викладачі. Саме тоді з’явилися нові класи: домбри, балалайки, бандури, духових інструментів. Це дало змогу подарувати місту багато чудових музичних композицій та підняти рівень школи на новий щабель.

У 1970 році очолює творчий колектив Василь Прокопович Горностай.

З січня 1971 року очільником ДШМ стала Тетяна Анатоліївна Карпенко, яка по-справжньому жила школою, особисто переймалася проблемами викладачів та учнів. Завдяки наполегливості Тетяни Анатоліївни ми маємо добудованих два крила у будівлі школи. Завдячуючи її зусиллям, у 1989 році відкривається художній клас. У цей час зростає авторитет школи мистецтв, навчатися тут стає престижно. Саме у цей період школа мала таку велику кількість талановитих випускників, які з часом повернулися працювати у нашу школу.

Не зважаючи на економічну кризу у державі, школа мистецтв з 1996 по 2007 роки під керівництвом Олени Сергіївни Власенко  змогла вижити та продовжувала свою освітню діяльність.

З 2007 по 2008 роки виконувачем обов’язки директора була Оксана Михайлівна Душкевич.

З 2008 року школу очолює Людмила Василівна Скрипнюк, яка дала школі нове дихання.

Школа мистецтв отримала нове обличчя та почала новий творчий етап свого розвитку. Під її мудрим наставництвом увесь колектив почав працювати злагоджено та плідно, адже творчим кредом Людмили Василівни є народна мудрість, у якій сказано: «Не вчи дерево рости, а створи умови для його росту»!

Відкриваються відділи народного, естрадного співу, відділ хореографії. З’являються нові перемоги учнів та викладачів на фестивалях та конкурсах найвищого рівня в Україні, Туреччині, Польщі, Росії, Словаччині та Греції. Створені нові учнівські та викладацькі колективи дивують не лише високим рівнем виконавства, а й розмаїттям сценічного вбрання. Сьогодні в школі навчається близько 400 учнів та працює 28 талановитих викладачів.

Людмила Василівна згадала своїх колег-викладачів, які вкладали у поступ Славутської ДШМ роки праці, таланту та ентузіазму : Галина Петрівна Васильєва, Григорій Іванович Андрусяк, Борис Федорович Столбовий , Неля Василівна Луценко, Станіслав Антонович Фальковський, Олена Сергіївна Власенко, Наталія Архипівна Вуйцих, Віра Григорівна Суліма, Йосип Євгенович Байко, Наталія Георгіївна Ляхова, Тетяна Анатоліївна Карпенко, Тетяна Миколаївна Іванюк, Василь Володимирович Цисарчук, Анелія Романівна Добровольська, Ірина Андріївна Нестеренко.

Також пані Скрипнюк згадала тих, кого вже немає поруч: Шкабара Людмила Яківна, Призиглей Наталія Архипівна, Титенич Борис Володимирович, проте часточка їхньої душі живе у їхніх учнях.

Адже надзвичайно важливо для кожного викладача є те, що його справу підхоплює та продовжує його учень. Випускники розлетілись по всіх куточках країни, вони несуть світло творчості і краси, а любов до мистецтва, зароджена із зерен у стінах школи мистецтв, проросла різнобарвними пагонами та пустила міцне коріння на просторах України та за її межами.

Вихованці ДШМ навчаються в Львівській Національній Академії мистецтв, Київському інституті реклами та дизайну, Львівському художньому училищі, Житомирському училищі культури та мистецтв, Київській , Харківській та Одеський  консерваторіях, Хмельницькому, Рівненському музичних училищах, Хмельницькій педагогічній академії, Дрогобицькому педагогічному інституті, музичному коледжі Швейцарії.

Ярослава Андиньш, випускниця школи мистецтв, студентка 4-го курсу Хмельницького музичного училища ніби втілила всіх тих ДШМ-івців, які зараз завойовують талантами світ. До речі, ведучі свята – також колишні учні: випускник 2016 року Микола Юрчик та випускниця 1997 року, а нині заступник з навчальної роботи рідної музичної школи Мілана Валеріївна Бондарук.

На святі були присутні теперішні учні та їхні батьки, випускники школи різних років, колишні викладачі, освітяни, представники міської влади та небайдужі славутчани.

Як звичайно, на кожному ювілеї, було багато гостей, які вітали теплими слова та подарунками.  Міський голова Василь Богданович Сидор та начальник міського управління культури Сергій Петрович Сакалюк вручили подарунки та відзначили грамотами кращих працівників. В подарунок від міської влади буде закуплений рояль. Церемонію вітань і вручення подарунків продовжили заступник директора обласного наукового методичного Центру культури і мистецтв, заслужений працівник культури Таїсія Сергіївна Стан, начальник міського управління освіти Ельміра Миколаївна Перепелиця, директор Будинку дитячої творчості Ірина Валеріївна Руденко, завідуюча міською бібліотекою Надія Анатоліївна Горопаха, директор історичного музею Сергій Олександрович Андрощук, директор міського центру дозвілля Ніла Іванівна Блага.

Також завітали «колеги по ремеслу» з інших міст району та області: директор Нетішинської школи мистецтв Іванна Миколаївна Сиваківська, директор Ізяславської школи мистецтв Микола Вікторович Коваль, директор Шепетівської школи мистецтв Ростислав Легкий, директор Нетішинської художньої школи Інна Володимирівна Степаненко, перший заступник сільського голови Берездівської об’єднаної територіальної громади Євгенія Михайлівна Загоруйко.

Побажання від батьків вихованців висловила голова батьківського комітету Світлана Ахмедівна Кравчук.

Відкрив власне концертну програму «Гімн школи» у виконанні зведеного хору ДШМ під керівництвом Л.Скрипнюк та Н.Салогуб, слова та музику якого створила Яніна Ткачук.

Радували майстерністю виконання оркестр народних інструментів (керівник О.Бондарчук), тріо гітаристів у складі Акіма Ільчука, Олександра Федорчука та Артура Мельника (керівник Артур Мельник), інструментальне тріо «Прімавера», ансамбль скрипалів під керівництвом І.Трегубецької, ансамбль бандуристів (керівник Л.Довгань), зразковий фольклорний гурт «Щедрик» (керівник Т.Маліновська), дитячий інструментальний ансамбль «Скерцо», лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів хор старших класів «Choralle» (керівник Л.Скрипнюк), народний аматорський інструментальний ансамбль «Мixtur» (керівник О.Бондарчук), лауреат обласних та всеукраїнських конкурсів хор молодших класів «Companelli» під керівництвом Н.Салогуб, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів  Вокальний ансамбль викладачів «Consonans» (керівник Н.Салогуб), дует лауреатів обласних та всеукраїнських конкурсів у складі Анни Чайки та Вікторії Якимчук, чудовий інструментальний квартет у складі Тетяни Бондарчук, Наталії Чайки, Артура Мельника та Олександра Бондарчука.

Відбулося справжнє торжество мистецтва, бо солодкі мелодійні композиції дарували гармонію серцю, проростали у душах присутніх емоціями чистоти, добра та вдячності, тому оплески довго не стихали.

У рамках 60-річчя у Славутській школі мистецтв вперше був проведений конкурс «Сузір’я талантів – 2017», метою якого стало визначення кращих учнів, викладачів та колективів школи, вдосконалення виконавської майстерності та стимулювання творчого розвитку. Шляхом таємного голосування за рішенням викладачів було визначено переможців у номінаціях:

«Гордість школи»Божена Поліщук, учениця 6 класу; Дар’я Орєхова, учениця  6 класу; Поліна Клімчук, учениця 3 класу;

«Талант школи»Анна Чайка, учениця 3 класу;

«Віртуоз»Віктор Марчук, учень 5 класу;

«Золотий голос» Тетяна Семенюк, учениця 8 класу; Вікторія Якимчук, учениця 8 класу;

«Надія школи»Віталій Кузмінчук, учень 6 класу; Ванесса Марценюк, учениця 8 класу; Анна Данішевська, учениця 2 класу;

«Чарівна палітра»Владлена Ворощук, учениця 3 класу; Вікторія Панасюк, учениця 3 класу; Дар’я Козловських, учениця 2 класу; Софія Теслюк, учениця 3 класу; Крістіна Фоменко, учениця 4 класу; Владислава Василюк, учениця 5 класу.

«Кращий викладач школи»О.А.Бондарчук, завідуючий відділом народних інструментів

«Кращий колектив» – дитячий інструментальний ансамбль «Скерцо», керівник О.А.Бондарчук.

Особливим призом від дирекції закладу за активну участь у всеукраїнських і міжнародних конкурсах, концертну діяльність у місті та за його межами відзначено зразковий дитячий фольклорний гурт «Щедрик» (керівник Тетяна Маліновська).

З ювілеєм, музична школо, процвітай же довгі-довгі роки!

Софія Теслюк, газета “Вісті громади”