АМУ РОЗРОБИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ, ЯКИЙ ДАСТЬ ЗМОГУ УЧАСНИКАМ АТО РЕАЛІЗУВАТИ СВОЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

На виконання рішення Правління Асоціації міст України від 24 квітня 2017 року виконавча дирекція АМУ розробила проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо гарантій забезпечення земельними ділянками ветеранів війни.

Основна мета законопроекту полягає в тому, щоб всі ветерани війни могли реально реалізувати своє право на отримання земельних ділянок.

В законопроекті пропонуються такі механізми:

Створення загальнодержавного реєстру земельних ділянок по всій території країни. Реєстр відкритий. Кожен ветеран війни може в он-лайн режимі побачити доступні земельні ділянки в будь-якому регіоні країни. І отримати земельну ділянку можна буде не залежно від місця реєстрації.

Запроваджується, як альтернатива праву на отримання земельної ділянки, грошова компенсація її вартості. Компенсація здійснюється з Державного бюджету, що гарантує наявність коштів, оскільки не всі органи місцевого самоврядування мають відповідні кошти.

Виходячи з того, що процедура оформлення документів вартісна і тривала в часі, учасник АТО на власний розсуд зможе обрати варіант реалізації свого законного права: або земельна ділянка якщо вона наявна, або гарантована грошова компенсація. Ця компенсація також розповсюджуватиметься на сімей загиблих, оскільки їх, вважаємо, держава повинна оберігати в першу чергу.

Наразі тривають консультації щодо реєстрації проекту Закону у Верховній Раді України.

Пропозиції щодо законопроекту просимо надсилати на електронну адресу: mykoliuk.n@auc.org.ua

Нагадаємо, під час засідання Правління Асоціації міст України, що відбулося 24 квітня, розглядалося питання про встановлення грошової компенсації учасникам антитерористичної операції за надання їм земельних ділянок. Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко зазначив, що виконавчою дирекцією АМУ підготовлено два варіанти вирішення проблеми: 1) передбачити право отримати грошову компенсацію з Державного бюджету замість земельної ділянки; 2) створити загальнодержавний реєстр вільних земельних ділянок, що потенційно можуть бути розподілені серед учасників АТО (землі оборони та землі за межами населених пунктів). 

Інформацію взято із сайту АМУ за посиланням https://www.auc.org.ua/novyna/amu-rozrobyla-zakonoproekt-yakyy-dast-zmogu-uchasnykam-ato-realizuvaty-svoye-pravo-na