Проблеми медицини

Міський голова Василь Сидор ініціював зустріч з лікарями Славутської ЦРЛ, через непросту, в окремих випадках критичну ситуацію, яка склалася із забезпеченням окремих категорій громадян безкоштовними медикаментами.

З 1 липня вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України, яка регламентує порядок відпуску пільгових медикаментів і перелік медикаментів, які можуть бути закуплені за бюджетні кошти комунальними або державними закладами та повністю або частково фінансуються з бюджету.

Згідно цієї постанови перелік медикаментів, які закуповуються, можуть бути придбані або надані пільговим категоріям пацієнтів, обмежився. Раніше він був вдесятеро більшим і складав 3500 тисячі найменувань лікарських засобів.

Виходячи з цього переліку велика кількість пацієнтів пільгової категорії не можуть отримати безкоштовно ті ліки, які вони отримували раніше, що супроводжується значним незадоволенням хворих.

На сьогоднішній день заклади охорони здоров’я не можуть закуповувати  знеболюючі, протизапальні препарати та препарати для наркозу, так як їх немає у переліку, що створює цілий ряд проблем при наданні невідкладної допомоги.

Головний лікар Славутської ЦРЛ Віктор Іващук зауважив, що ця Постанова по багатьох позиціях ставить лікарів у дуже складне становище стосовно забезпечення пацієнтів на вторинному рівні, в першу чергу, знеболюючими препаратами, на первинному – препаратами, які відпускаються пільговикам.

Заступник головного лікаря з медичної частини Славутської ЦРЛ Світлана Кузмінчук акцентувала увагу на порядку відпуску лікарських засобів, які не можна придбати в аптеці, а також наголосила на тому, що на сьогоднішній день  немає оксибутирату натрія, фентанілу, які використовуються для наркозу та які не можна замінити іншими препаратами.

«Для хворих, які потребують гемодіалізу немає препаратів заліза, кальцію, захисту печінки. Велика проблема і з психічнохворими людьми. Проте в переліку є препарати, які використовуються на так часто – креми від грибкових захворювань, протикоростяні, протизаплідні засоби і т.д.», – зазначила Світлана Іванівна.

У квітні керівництво лікарні направляло листи в Департамент охорони здоров’я. Звернення щодо включення до переліку препаратів, які є життєво необхідними було перенаправлено до Міністерства охорони здоров’я. Проте, до цього часу роз’яснень так і не було не надано.

Міський голова вислухавши лікарів виказав своє гостре занепокоєння і закликав медиків до рішучих дій, пообіцявши цілковиту підтримку міської влади: «Перед нами стоїть завдання відкрито озвучити цю проблему, звернувшись в усі інстанції, в тому числі до депутатів міської та обласної ради, народних депутатів, Міністерства охорони здоров’я. Я хочу, щоб уряд зрозумів проблеми народу, його купівельну спроможність і враховував це при прийнятті постанов».

Прес-служба Славутського МВК