ОБГОВОРИЛИ ПЛАН ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СЛАВУТИ

9 серпня у залі засідань Будинку рад відбулося засідання з розробки Плану місцевого економічного розвитку м. Славути під керівництвом  президента ГО «Центр Сприяння Бізнесу», сертифікованого учасника національної мережі фахівців та практиків з регіонального та місцевого розвитку РегіоНет, члена правління ГО «Рівненська агенція регіонального розвитку», Сергія Ващука.

У заході взяли участь представники виконавчого комітету, депутати Славутської міської ради, суб’єкти підприємницької діяльності та жителі міста.

Перед початком робочої зустрічі міський голова Василь Сидор нагадав, що наше місто взяло участь в європейському гранті «Мери за економічне зростання», і наш проект пройшов попередній відбір. Тому на сьогодні, перед нами стоїть дуже складне та відповідальне завдання – підготувати величезний пакет документів на фінальний відбір. Василь Богданович висловив надію, що завдяки спільній роботі наша громада здобуде можливість залучити грантові 746 тис. євро на виконання дуже великого обсягу різнопланових робіт (заходів), які допоможуть підняти Славуту на новий щабель економічного та інвестиційного розвиту.

Нагадаємо, що під час червневого семінару Сергій Ващук поділився досвідом Рівненської агенції регіонального розвитку та розповів про можливості і проблеми у створенні такої інституції у місті Славута, також про можливі види діяльності, які реалізує агенція.

Нова ж зустріч – засідання з розробки Плану місцевого економічного розвитку – стосувалася наступних питань:

  • презентація проекту «Підвищення конкурентноспроможності та інвестиційної привабливості міста Славута»;
  • формування стратегічного бачення розвитку міста Славути;
  • стратегічний аналіз рівня співробітництва та взаємодії між бізнесом, владою та громадським сектором тощо.

Одним із елементів підготовки даного проекту є розроблення Плану місцевого економічного плану розвитку м. Славути.

Так, Славута претендує стати пілотним проектом в Україні на реалізацію великого проекту, який орієнтований на економічне зростання, залучення інвесторів, створення нових робочих місць, збільшення рівня доходу населення, ін.

З одного боку – досить загальні та конкретні цілі, які містяться у  європейському проекті, з іншого – для Славути необхідно виконати ряд важливих та серйозних завдань, таких як підвищення її конкурентноспроможності шляхом посилення співпраці із бізнесом, удосконаленням бізнес-інфраструктури тощо.

Варто зазначити, що наявність індустріального парку у Славуті – досить сильна та конкурентна перевага на фоні багатьох міст та навіть областей. Адже це інвестиції в тверду фізичну інфраструктуру (електрифікація, створення конкретних інженерних мереж, і т.п.), що надасть ще більше конкурентних переваг для залучення інвесторів.

Крім обговорення теоретичних питань, засідання включало практичне завдання, пов’язане із стратегічним аналізом рівня співробітництва та взаємодії між бізнесом, владою та громадським сектором, у якому взяли участь учасники заходу. Суть його полягала у тому, що з’ясувати, чи є  потреба публічного сектору (наприклад, органу влади, ЖКГ тощо) в співпраці з громадським сектором та бізнесом, якщо так, то з’ясувати «слабкі місця» такої співпраці, визначити напрямки роботи.

Процес підготовки повної заявки проекту досить громіздкий (об’ємний), а тому потребує ще додаткових теоретичних та практичних знань щодо розвитку територій.

Тому повідомляємо, що наступне засідання з розробки Плану дій місцевого економічного розвитку м.Славути відбудеться в приміщенні Зали засідань Будинку Рад по вул. Соборності, 7, м. Славута 17 серпня 2017 року о 17.00 год. 

Просимо усіх бажаючих та небайдужих прийняти участь у вищезазначеному заході.

Прес-служба Славутського МВК